Služba

Veríme, že Boh nás miluje natoľko, že pre to aj niečo urobil – On poslal svojho syna Ježiša Krista, aby zomrel za nás na kríži. Ako Jeho učeníci sme dostali pokyn mať rovnaký postoj lásky. V skutočnosti Biblia hovorí, že ak sa milujeme navzájom, podľa toho ľudia spoznajú, že sme Boží nasledovníci.

Služba je jedným z úžasných spôsobov ako túto lásku k ľuďom prejaviť.

Veríme, že ak sa ľudia rozhodnú slúžiť, či už v zbore, mimo zboru alebo vo svete, vplyv tejto ich služby zmení životy – tých ktorí slúžia, tých ktorým slúžia a dokonca aj tých, ktorí vidia, že niekto dáva svoj čas pre pomoc druhým.


V ZBORE | [Hore]


Aby sa nedeľa mohla uskutočniť, je potrebných desiatky dobrovoľníkov. Ste ochotní pomôcť? Naše potreby sú tak rozmanité, ako sú ľudia, ktorí navštevujú naše spoločenstvo. Zistite ako sa môžete zapojiť a slúžiť ostatným v našom zbore.

Besiedky

Každú nedeľu si naši učitelia a pomocníci snažia pripraviť kreatívny program pomocou ktorého sa deti môžu dozvedieť viac o Bohu a Božej láske k nim. Je pre nás radosťou pomáhať deťom dozvedieť sa viac o Bohu a Božej láske k nim cez príbehy z Božieho slova, kreatívnej ručnej práce, spievania, tancovania, skákania, hier a zábavy. Našou túžbou je, aby každé dieťa vedelo, že Boh ho miluje, Boh ho stvoril a že Pán Ježíš chce byť jeho priateľ navždy. | Viac ...

Sunday café

Kaviareň Sunday café je otvorená každú nedeľu po zhromaždení. Službou v nej túžime vytvoriť priestor na budovanie vzťahov v rámci nášho zboru a zároveň vytvárať atmosféru, kde môžu prísť noví ľudia mimo nášho zboru. Túžime pre vás vytvoriť miesto, kde sa môžete cítiť prijatí, kde zažijete Božiu lásku a prítomnosť a tým vám pomôžeme stať sa súčasťou nášho spoločenstva. | Viac ...

Audio-vizuálny tím

Zabezpečuje On-line prenos bohoslužieb, zvučenie hudobných nástrojov a mikrofónov, preklad bohoslužieb do angličtiny.

Knižnica

Slúži k duchovnému rastu všetkých členov zboru. Ponúka možnosť požičať si kresťanské tituly z oblastí Systematickej teológie, Apologetiky, Štúdia Biblie, Manželstva, Rodiny, Výchovy detí, Kresťanskej psychológie, Detskej literatúry, Románov, Životopisov, Histórie, Komentárov a ďalších študijných materiálov.

Služba sestier

Každý týždeň verne pripravujú koláčiky ku kávičke alebo čajíku pre kaviareň Sunday café, ktorá je otvorená po nedeľných bohoslužbách. Pripravujú a aranžujú miestnosť pre spoločné obedy, servírujú jedlo a ochotne upratujú miestnosť po skončení spoločných obedov.


MIMO ZBORU | [Hore]


Najlepší spôsob ako zistiť, čo Boh robí okolo nás je zažiť to sami. Ako cirkev túžime byť známy našou mimoriadnou štedrosťou – ako časom, tak aj peniazmi. Prostredníctvom našej spolupráce s miestnymi neziskovými organizáciami a iniciatívou našej cirkvi, zabezpečujeme príležitosť stretnúť sa so skutočnými potrebami v našej spoločnosti.

Služba nášho zboru:

Spolupráca s mestskou časťou Sever

 

Náš zbor je súčasťou mestskej časti Sever. Veríme, že to nie je náhoda, ale naopak, Boh má s tým svoj zámer. Neustále premýšľame, ako môžeme slúžiť miestnej komunite. V spolupráci s mestskou časťou Sever sme v kontakte s rodinami v sociálnej núdzi. Deťom z týchto rodín umožňujeme pobyt na letnom tábore Detskej misie.
Chceme pomoc rozšíriť o nákup školských pomôcok na začiatku školského roka a prípravu vianočných darčekov.

Domov sociálnych služieb Opátske - pre deti a mládež

 

Pravidelne každú poslednú stredu v mesiaci organizujeme klub pre deti v detskom domove. Detské kluby trvajú približne hodinu a štvrť a pozostávajú z modlitieb, chvál a hovoreného slova – buď formou nejakého príbehu alebo biblického textu a tiež spoločných rozhovorov, pri ktorých budujeme spoločenstvo. Túžime deťom zvestovať čisté evanjelium Pána Ježiša a povzbudzovať ich vo viere v Neho.

Materské škôlky na Jarnej, Muškátovej a Poľnej ulici

 

Našou túžbou je, aby každé dieťa vedelo, že Boh ho miluje, Boh ho stvoril a že Pán Ježíš chce byť jeho priateľ navždy. Každý týždeň sa tešíme pomáhať deťom dozvedieť sa viac o Bohu a Božej láske k nim cez zážitkové vyučovanie príbehov z Božieho slova, kreatívnej ručnej práce, tvorivých dielni, spievania, skákania a hier.

Domov sociálnych služieb Opátske - pre seniorov

 

Pravidelne raz do mesiaca sa stretávame so seniormi poznačenými ťažkými životnými príbehmi a tiež s vekom pribúdajúcimi chorobami. Slúžime im piesňami, slovom, ktorému môžu všetci svojim spôsobom porozumieť, modlitbou, nejakým príbehom ale najmä bezprostredným kontaktom naplneným Božou láskou a tiež osobnými rozhovormi.

Miestne neziskové organizácie s ktorými spolupracujeme:

Detská Misia http://www.detskamisia.sk
Focus

https://www.hpk.sk/focus.html

Ak máte záujem o viac informácií ku ktorejkoľvek službe, prosím, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..